• – Dzięki Programowi E(x)plory młodzi naukowcy mają szansę na spotkanie z przedstawicielami biznesu, w przestrzeni umożliwiającej nawiązanie wzajemnej współpracy. Dla Grupy LOTOS innowacje są motorem do działań, wpisanym w strategię naszej działalności. Z roku na rok Program przyciąga nowe rzesze młodych ludzi, z coraz ciekawszymi pomysłami, które niejednokrotnie mogą być wprowadzane w życie i mają możliwość zaistnienia w sferze biznesowej.

  Jarosław Wittstock, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych w Grupie LOTOS S.A.
 • W strategii społecznej odpowiedzialności biznesu DPD group wspieranie przedsiębiorczości, startupów i innowacji zajmuje ważne miejsce. Z Fundacją Zaawansowanych Technologii, organizatorem jedynego w swoim rodzaju konkursu dla młodych naukowców i innowatorów E(x)plory, mamy zaszczyt współpracować już od trzech lat. Dla nas współpraca ta jest bardzo inspirująca, ponieważ to właśnie społeczność innowatorów i startupów jest barometrem zmian we współczesnym świecie.

  Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska Sp. z o.o.
 • W ciągu 8 edycji Programu E(x)plory poznaliśmy ponad 1000 młodych innowatorów, a wiele z realizowanych przez nich projektów badawczych ma duży potencjał komercjalizacyjny. Chcemy wspierać młodych innowatorów i pokazywać ich rozwiązania światu. Liczymy, że udział w Kongresie zaowocuje nowymi partnerstwami i pomysłami na rozwój projektów i przyczyni się do ich wdrożenia.

  Joanna Gogolińska
  Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii
 • Konkurencja we współczesnej gospodarce jest jak wyścig Formuły 1. Ponieważ jesteśmy świadomi znaczenia prac B+R i sprawnego transferu innowacji dla rozwoju przedsiębiorczości. PARP nie mogło zabraknąć w miejscu, „gdzie technologia spotyka biznes”. Do zobaczenia w Centrum Kreatywności na VIII Kongresie E(x)plory!

  Mikołaj Różycki,
  wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

speakers

gallery

Patron:

:

:

:

:

:

contact