Marek Leontjew

Opatentowane bloczki gipsowe z wysokoizolacyjnym wypełnieniem do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych SYSTEM „R”. Dedykowane dla ekologicznego budownictwa energooszczędnego, pasywnego, jak i plus energetycznego. Razem z polskim wynalazcą SYSTEM „R”, Panem Leopoldem Rolkiem, oraz całym zespołem ludzi mocno zaangażowanych, chcemy by ludzie mieszkali w bezpiecznych, zdrowych domach, których wybudowanie będzie w przystępnej dla kieszeni cenie.

SYSTEM „R” to odpowiedź na wiele wyzwań współczesnego budownictwa i świata:

– powszechnie niezdrowy mikroklimat wnętrz, będący wynikiem zatrzymania wilgotności w budynku (efekt termosu);

– zatrzymanie wilgotności powodujące, że nawet 30% mieszkań wymaga napraw ścian zanim zostaną przekazane do sprzedaży;

– brak rąk do pracy;

– rosnące koszty materiałów budowlanych, pracy oraz realizacji samych budów.

SYSTEM „R” jest paroprzepuszczalny, samoistnie reguluje wilgotność, wyprowadza nadmiar lub doprowadza, gdy powietrze w budynku jest zbyt suche. Zapewnia zdrowy i komfortowy mikroklimat w budynku. Porównując do najtańszych, masowo stosowanych konkurencyjnych rozwiązań SYSTEM „R” może być droższy w zakupie, ale jest dużo tańszy w zastosowaniu. Uwzględniając koszty dodatkowej powierzchni mieszkalnej do sprzedaży, znaczną redukcję czasu budowy i liczby robotników, koszty wykończenia ścian od zewnątrz i od środka, logistyki budowy i niezbędnych narzędzi pracy, to koszt całkowity budowy zostanie znacznie obniżony. Produkt jest najtańszy w zastosowaniu, a jednocześnie jest produktem klasy Premium, zapewnia dużo więcej korzystnych cech zebranych razem, niż w dużo droższych i powszechnie uważanych za lepsze rozwiązaniach.

Stosując SYSTEM „R” deweloper buduje taniej, szybciej, znacząco redukuje zatrudnienie, przyjaźnie dla środowiska, a co najważniejsze zapewnia Użytkownikom najzdrowszy i najbardziej komfortowy mikroklimat wnętrz. Rozwiązanie bardzo korzystnie wpływa na takie dziedziny jak: zdrowie człowieka, zapotrzebowanie energetyczne, czyste powietrze, wykorzystanie odpadów, gospodarka narodowa.