WARSAW STARTUP GAME już w najbliższą niedzielę 28 czerwca

WARSAW STARTUP GAME

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca na terenach okalających Stadion Narodowy w Warszawie odbędzie się Warsaw Startup Game – pierwsza edukacyjna gra miejska o charakterze ekonomicznym odbywająca w przestrzeni stolicy. Jej uczestnicy przekonają się na własnej skórze, jak wygląda życie przedsiębiorcy od pomysłu na biznes, poprzez poszukiwania sposobów na finansowanie swojego projektu, pozyskiwanie klientów, problemy z fiskusem, aż do końcowego sukcesu. W trakcie rozgrywki gracze indywidualni lub dwuosobowe zespoły będą mierzyć się z problemami, które na swojej drodze napotykają każdego dnia właściciele Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a wszystkiego tego doświadczą w ciągu 3 godzin fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu połączonej z rywalizacją o atrakcyjne nagrody w samym sercu stolicy. Rozgrywka składa się z 10 stacji gry na których wirtualne firmy w wyniku podejmowanych działań będą mogły zdobyć lub stracić wirtualny kapitał. Każda stacja kładzie nacisk na inny element składający się na polski system gospodarczy. Dziesięć najlepszych wirtualnych firm trafi do wielkiego finału, który odbędzie się na scenie w Startup Zone w formie startupowego pitchu przed ekspertami i praktykami biznesu.

Równolegle do gry miejskiej toczyć się będą wydarzenia we wspomnianej już Startup Zone, zlokalizowanej na placu przy wejściu na Stadion Narodowy od strony Ronda Waszyngtona. Startup Zone to miejsce startu i mety gry miejskiej. To jednak przede wszystkim strefa, gdzie przez cały dzień na scenie odbywać się będą wykłady i prezentacje z udziałem ekspertów i przedsiębiorców. To strefa wystawiennicza w której swoją ofertę skierowaną do MŚP/startupów prezentować będą sponsorzy i partnerzy projektu. To tutaj mieszkańcy Warszawy będą mogli zweryfikować z wyjątkową grupą specjalistów swój nawet najbardziej szalony pomysł na biznes. A wszystko to w luźnej atmosferze, pięknym anturażu Stadionu Narodowego i w obecności kilku food-trucków, które zadbają o żołądki wszystkich odwiedzających Startup Zone.

Na zwycięzców rozgrywki czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów merytorycznych Warsaw Startup Game w postaci dwóch przelotów tam i z powrotem do startupowych oaz w Izraelu i spotkania z mentorami z tamtejszego funduszu inwestycyjnego (ufundowane przez Ambasadę Państwa Izrael w Warszawie), trzymiesięcznej inkubacji w strukturach Inkubatora Starter (miejskiego inkubatora przedsiębiorczości z Gdańska), miesięcznych akceleracji dla trzech firm w strukturach BusinessLink (największej sieci akceleratorów biznesu z siedzibami w 10 miastach Polski), sześciomiesięcznego wsparcie Mentora z programu Youth Business Poland (największego w Polsce programu mentoringowego specjalizującego się w udzielaniu wsparcia biznesowego dla młodych osób chcących rozwinąć firmę), darmowych kampanii crowdspeakingowych na portalu iloo.pl, czy też nagród książkowych wydawnictwa MT Biznes sprawią, że zwycięzcy rozgrywki mogą na kilka lat zdeterminować swoją biznesową przyszłość.

Warsaw Startup Game ma dowieść, że prowadzenie biznesu, choć niełatwe, jest dla ludzi! Zapraszamy do rejestracji na stronie http://warsawstartupgame.pl i do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wróć do aktualności